Kraków gotuje się na wybory

Jednym spośród największych problemów w lwiej części miast w Polsce jest komunikacja. Nasze województwa nie są zaadaptowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany przez wzrost ilości samochodów na krajowych drogach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi podjąć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który pozwoli poprawić wygodę krakowian jak również usprawni integralność infrastruktury Krakowa.

Na tle innych gmin, inwestycje drogowe w Krakowie silnie się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, ale zanim metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i drogi trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z ważniejszych inwestycji warto wymienić:
w pełni elektryczną linię autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.wybory samorządowe Kraków
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie nowe drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo wielu remontów i inwestycji, by jeździło się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale też tramwajami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.